Kočičí toaleta

Kočičí toaletka musí být zkrátka v bytě umístěna vhodným a „diskrétním“ způsobem. Naše roztomilé chlupaté kamarádky potřebují, aby to tam neměly příliš daleko a aby měly zajištěnou dobrou dostupnost. Je potřeba vybrat či vytvořit takový prostor, který bude dostatečně vysoký. Aby se sem vešla kočka „sedící“ (také na WC neležíme nebo se tam neplížíme, že)! No a pak umístění musí samozřejmě vyhovovat i nám dvounožcům. Aby nám záchod čičinek nikde nepřekážel, ale abychom se mohli k němu snadno dostat při zajišťování pravidelné údržby. Není to tedy úkol vůbec jednoduchý. Přinášíme pár tipů na způsob, jak kočičí toaletu v bytě dobře „ukrýt“.
 čistotná kočka
Do skříně nebo komody
Samozřejmě do takové, kterou vyčleníme jen k tomuto účelu. Neradíme umístit kočičí záchod k oblečení do šatní skříně nebo dokonce do skříňky v kuchyni, kde jsou potraviny! Také je třeba myslet na to, že do ní budeme muset vyříznout vzadu otvor, skrytý vchod pro návštěvnice.
 
Do truhly nebo větší bedny
Můžeme využít nějakou zajímavou starou truhlu, kterou za tímto účelem zrestaurujeme. Také může posloužit dostatečně velká bedna od čehokoli. Nový kousek pak vhodně začleníme do ostatního vybavení bytu.
 
Pod stolek nebo do něj
Lze použít jakýkoli, který poskytuje dost místa. Na zakrytí můžeme použít také vhodnou látku. Také můžeme vytvořit originální zapínání, třeba pomocí zipu, knoflíků nebo spony.
 otvor srdce
Do lavice
Hořejší část můžeme k usednutí použít my, dolní pak kočičky. Můžeme takto využít lavici v předsíni, kde se přezouváme nebo tu, která tvoří součást kuchyně. Ale ne tu u jídelního stolu! To by asi moc vhodné nebylo.
 
Do koupelny
U většiny z nás koupelna není největší místností v obydlí a moc místa navíc zde zrovna nemáme. Ale také je to možnost. Kočičí „koutek“ můžeme vybudovat v samostatné větší koupelnové skříňce.
 
I při vytváření takového prostoru, jako je místo pro kočičí toaletu, musíme prostě zapojit fantazii a být kreativní. Ale to kočkomilové umí!