Vyberte si k údržbě vody pro koupání šetrnější prostředky

Pro každého z nás, kdo vlastní nějaký typ bazénu, je samozřejmostí o vodu v něm pečovat a udržovat ji v bezvadné kvalitě po celou sezónu. K tomu je určena celá řada přípravků v nejrůznějších formách. Nejčastěji se pak jedná o ty s obsahem chloru. Praxí ověřené a účinné výrobky, ne každý je ale snese.
Osoby s citlivou pokožkou mohou mít s přípravky s obsahem Cl problém. I typický zápach může většině z nás činit obtíže. Jak tedy údržbu vody řešit v takovém případě, kdy nesneseme prostředky s Cl? Naštěstí pro nás existuje i jiná varianta.pool3

Na chlor zapomeňte, jsou i jiné možnosti

Bezchlorová bazénová chemie nabízí stejně účinné přípravky pro péči o vodu s tím rozdílem, že nedráždí citlivou pokožku a jsou tak vhodnější pro citlivé osoby a především děti.
Účinek těchto prostředků je založen na bázi aktivního kyslíku, který je v nich obsažen. Ten zde vystupuje jako spolehlivá oxidační látka s vysokým potenciálem. Velmi dobře zajistí, že voda ke koupání bude bez nežádoucího a rizikového znečištění, vždy v bezvadné kvalitě.
Prostředky jsou k dispozici v několika variantách:
· OXY tablety – pomalu rozpustné tablety ve variantách mini a maxi

· OXY krystaly – snadno rozpustné granule, které se hodí především pro rychlé navýšení koncentrace aktivního kyslíku nebo pro průběžné udržování potřebné koncentrace

· Aktivní kyslík – tekutý přípravek pro údržbu vody
U všech těchto přípravků je ale nanejvýš vhodné a užitečné použít spolu s nimi ještě kyslíkový aktivátor. Ten zajistí ještě větší spolehlivost a účinek aktivního kyslíku.
S bezchlorovou chemií bude vaše zahradní koupání udržováno snadno, kvalitně a bezpečně. Doby, kdy byly k dispozici pouze přípravky s obsahem Cl, jsou už totiž dávno pryč. Nyní máte více možností a lze si vybírat. Pro sebe a své děti tak můžete volit mnohem šetrnější přípravky.