Aby bylo koupání pro naše tělo zdravé

Jestliže chceme mít vodu na koupání v našem zahradním bazénu stále pod kontrolou, pak budeme muset počítat s tím, že se neobejdeme bez několika zásadních pomocníků. Jistě ji budeme muset čas od času vyčistit. A aby to nebylo právě moc často, tak ji budeme muset trochu upravovat. Jenže jak zjistit, jaké má naše koupaliště parametry? Docela snadno.

  • Pořídíme si bazénový tester a na něm v mžiku poznáme, co máme právě v danou chvíli udělat proto, aby se hodnoty dostaly opět do normálu.

letní koupačka

To, co se dá pomocí testeru zjistit, je samozřejmě hodnota pH neboli kyselost vody. Tato hodnota by se měla měřit alespoň jednou za čtrnáct dnů při běžném provozu. Pokud je nám jasné, že je naše koupaliště více zatížené, frekvence by měly být častější. Optimální hodnoty pH v bazénové vodě by měly být přibližně mezi 6,8 a 7,5.

Chemie, která není nebezpečná

Jakmile zjistíme, že je náš bazén z hlediska kyselosti jeho obsahu nevyhovující, pak je nutné vodu upravit. To se provádí pomocí speciálních přípravků, které nám buď hodnoty sníží, nebo naopak zvýší. Úprava samotná není vůbec složitou záležitostí.

  • Stačí do vody přidat buď tekutý, nebo granulovaný přípravek, který vykoná vše potřebné za nás.
    • Jestliže máme přípravek kapalný, pak jej aplikujeme tím způsobem, že odměřenou dávku naředíme v nějaké nádobě a rovnoměrně rozlijeme po hladině bazénu.
    • Granulát se rozpustí nejlépe ve třech až pěti litrech vody a použije naprosto stejně jako kapalný přípravek.

rychlé kapání

Ačkoliv se jedná v podstatě o chemický prostředek, není potřeba se bát jakéhokoliv poranění nebo poleptání. Jedná se o přípravky vysoce bezpečné. Přesto bychom je měli ukládat raději mimo dosah malých dětí. Ty by mohly být zvědavé a například ochutnat. I když, jak bylo řečeno, není tento přípravek nebezpečný. Jen si myslím, že je lépe některým událostem se vyhnout.