Úprava pracovního prostředí aneb úspěch potřebuje kvalitu

Pracoviště i kancelář v jednom

Jestliže jste člověk zastávající vysokou manažerskou funkci, tak určitě znáte ty případy, kdy kolegové za vámi chodí vyřešit velmi důležité věci a není to rozhovor o 5 minutách, ale řádově se takováto jednání dokáži prodloužit až na několik hodin. Je proto velmi důležité přizpůsobit svou pracovnu jak své vlastní práci, tak i těmto jednáním. Proto není opravdu na škodu zvážit koupit multifunkčního stolu, který vám poskytne velkou pracovní plochu, ale také v případě jednání, velký stůl, ke kterému může zasednou více lidí. Určitě stěžejním prvkem by měl být kvalitní nábytek, čistý vzduch i uklizený a spořádaný pracovní prostor.
businessman a tablet 

Společná kancelář jako výhoda

Když vy a váš kolega máte ve firmě velmi podobnou práci, tak je opravdu na zvážení vytvoření společné kanceláře. V praxi totiž mezi sebou často jednáte a nejlépe potřebujete jeden druhého k dispozici, co nejrychleji. Společná kancelář může být velmi efektivním řešením, obzvlášť když zde necháte i menší místnost na soukromá jednání, ale ani jeden z vás nebude vyloženě mimo informační a komunikační dosah, toho druhého.
 porada v práci

Americký styl kanceláří v rohu

Mít kancelář v rohu je velice zajímavou, avšak poněkud komplikovanou strategií. Jednak máte určitě skvělý výhled z oken a můžete vidět pod sebou celý svět a světlo z tohoto světa naplňuje celý prostor, který obýváte, a ve kterém případně vedete důležitá jednání. Problém však nastává s umístěním pracovního stolu a ostatního nábytku. Velice zde doporučuji koupi kulatého stolu, který když vhodně umístíte, tak lidé budou mít větší pocit sounáležitosti, když s nimi jednáte. Skříně a ostatní nábytek, lze umístit k neprůhledním zdím. Takhle můžete snadno vyřešit problém s umístěním stolu, získat bonusové body při jednání a mít svou vysněnou kancelář plnou denní sluneční záře.