Jak nainstalovat Windows pomocí USB Flash disku

Jako první věc si musíte opatřit instalační ISO soubor s různým operačním systémem (Windows Vista, Windows 7, Windows 8 anebo Windows 10). Od operačního systému Windows 8 poskytuje Microsoft nástroj MediaCreationTool, který vám instalační Flash sám vytvoří.
přenosný počítač a usb
Jako další věc budete pro vytvoření instalačního média dostatečně velký USB disk, aby se vám tam vlezl celý systém Windows. Tento pořízený USB disk musí podporovat funkci boot. Většina moderních disků tuto funkci podporuje, pokud by se ale při bootování systému vyskytla chyba, zkuste vyměnit USB disk. Doporučuje se USB disk s připojením USB 2. Pokud chcete instalovat systém pomocí USB 3, musíte si sehnat ISO soubor s ovladači USB 3. Pro instalaci starších systémů a vlastního ISO souboru si stáhněte program Windows 7 USB/DVD download tool, pomocí kterého vytvoříte mnoho druhů bootovacích Flash disků. To, že se v názvu programu nachází název systému Windows 7 neznamená, že se nedá použít na jiný systém.
Nachystejte si vyčištěný a formátovaný USB disk a nejdříve si stáhněte a nainstalujte software, který vám dokáže vytvořit bootovací USB disk. Spustíte program a na první obrazovce si vyberete kde se nachází instalační ISO soubor, který chcete nainstalovat na USB disk.
usb flash disk
Pomocí tlačítka Browse si ve složkách naleznete stáhnutý ISO soubor. Po vybrání klikněte na tlačítko Next. Nyní si zvolíte, na které zařízení chcete instalační program umístit. Buď si zvolíte DVD disk nebo USB disk. Na další obrazovce se setkáte s přesným označením vaší vybrané jednotky. Pokud jste před zahájením programu nenaformátovali USB disk, program vás k tomuto kroku automaticky vyzve. Až vše budete mít hotovo, klikněte na Begin copying a nyní už jen čekáte na dokončení zvoleného procesu, který trvá přibližně deset minut, vždy ale záleží na rychlosti USB disku.