Spolehliví pomocníci při hubnutí

Naše tělesná váha se obyčejně odvíjí od mnoha faktorů, mezi něž patří genetická predispozice, způsob stravování, a množství pohybu. Pokud jste se však rozhodli nějaké to kilo shodit, začít s pohybem a změnit svůj jídelníček, můžete využít šikovné pomůcky, díky kterým půjdou kila dolů ještě rychleji. Jaké to jsou?

Protein

Bílkoviny jsou velmi důležité jak při budování nové svalové hmoty, tak i při samotném hubnutí. Lze je získat ze spousty potravin, ale ne každý má čas denně připravovat několik jídel. Zvětšit příjem proteinů lze za pomocí proteinových nápojů, které můžete pít namísto svačiny. Volte však jen ty nejkvalitnější, které obsahují opravdu velké množství proteinů, a co nejméně nepotřebných živin. Výborné jak funkcí, tak i chutí jsou například nutriční nápoje od značky Goodly. Můžete si zkusit koupit vzorky na zkoušku, ale jak potvrzuje většina zákazníků, nejvýhodnější budou velká balení, která si zvolíte dle vlastního výběru chuti, a jedna dávka vás vyjde asi na 40Kč, což je přibližně ta samá cena, kterou byste zaplatili za kvalitní svačinu.

ovocné koktejly

Kofein

Kofein je velmi dobrou pomůckou při spalování tuků. Jednoduše přetváří vaše tuky na zdroj energie, kterou nejenže využijete ke cvičení, ale rychleji tak tuky spálíte. Kofein můžete brát v tabletkách, nebo si zkrátka dopřát kvalitní kávu, ale samozřejmě bez cukru a smetany. Kofein je však při hubnutí účinný nejen u sportovců, ale celkově zvyšuje vaše spalování i v době, kdy nic neděláte. Tudíž je vhodný i pro hubnutí lidí se sedavou profesí.

štíhlý pas

Zelený čaj

Dalším skvělým pomocníkem při redukční dietě je zelený čaj. Dokáže skvěle nastartovat a zrychlit metabolizmus, je plný antioxidantů, a skvěle zasytí, tudíž díky jeho pití nebudete zažívat takové pocity hladu.

Karnitin

Karnitin pomáhá využívat energii z vašich tukových zásob, tudíž spalovat a shazovat. Je však účinný pouze v případě, že máte dostatek pohybu. Nemusíte se zrovna strhat v posilovně, ale minimálně rychlá chůze je žádoucí. Nejbohatším zdrojem karnitinu je červené maso, ale lze jej požívat také ve formách tobolek.