Vlastní kadeřnický salon

Právě vlastní kadeřnický salon je snem každé vyučené kadeřnice, kterou tato práce baví. Snít o tom samozřejmě mohou i ty, které nemají obor kadeřnice vystudovaný, stačí jen umět jednat a komunikovat s lidmi a mít cit pro vlasy a vkus. Zpočátku potřebujete nějaké modely pro vyzkoušení, ale v případě, že projdete zatěžkávací zkouškou, máte z poloviny vyhráno.
Ovšem zařídit si svůj vlastní kadeřnický salon není jen tak. Při zřízení takového místa potřebujete poměrně dost finančních prostředků, v tom je tato branže trochu komplikovanější oproti jiným oborům podnikání, na to se bohužel připravte. Ale samozřejmě vás tím nechceme odradit, je jen důležité vědět dopředu, co vás bude čekat, abyste nebyli případnými nepříjemnosti zaskočeni. To by totiž už mohlo být pozdě. Takže si to dobře rozmyslete.
kadeřnické nůžky a hřebeny
Pokud nemáte připravené dostačující finanční prostředky, tak ani tak nevěšte hlavu, existují i solidní podnikatelské půjčky, které vám do začátku mohou pomoci. Určitě zvažte, zda budete potřebovat pronajmout prostory nebo jestli disponujete vy nějakým volným místem, například pokud vlastníte dům a máte možnost využít jednu místnost pro tyto účely, samozřejmě tak, aby tam byla i přivedená voda a zajištěné toalety pro zákazníky. Další možností je například pronájem v cizích prostorách, tam však počítejte, že si trochu připlatíte. Je jasné, že nemůžeme srovnávat velká města a vesnice, to si musíte zmapovat sami ve svém okolí, jak se ceny nájmů pohybují.
stříhání vlasů
Kromě zajištění prostor pro své studio také potřebujete základní vybavení jako je kadeřnické křeslo, umyvadlo, fény, kartáče, hřebeny, vybavit čekárnu a v neposlední řadě také vybrat tu nejlepší a hlavně kvalitní vlasovou kosmetiku, kterou budete zkrášlovat své zákazníky.
Je dobré si vše předem zkalkulovat, případně spočítat si, kolik jste ochotni maximálně do svého podnikání investovat a tím se řiďte, díky tomu se nedostanete do nepříjemných finančních situací.