Funkční oblečení

Každý si vybaví doktora v bílém plášti, dělníka v montérkách, kosmonauta ve skafandru, vrcholného manažera v obleku či sama sebe večer v pyžamu. Každá práce a aktivita má svůj druh oblečení, se kterým je úzce spjatá. Každý sport, každá volnočasová aktivita má své funkční oblečení. Počínaje od spodního prádla, přes ponožky, trička až po horní části oblečení jako jsou vesty a bundy, čepice a čelenky nevyjímaje. Každá jednotlivá část oblečení ovlivní náš pocit pohodlí a vybuduje ochranu před případnými rozmary počasí. Ochrání nás před následným prochlazením a nemocí.

les sněžení

Funkční rozhodně neznamená, že naše oblečení bude fádní a nudné. Pokud sportujeme aktivně či profesionálně, je investice do kvalitnějšího oblečení jednoznačnou volbou. Ale i ti, kteří si najdou čas pro volnočasové aktivity jen občas, by neměli s nákupem kvalitního funkčního prádla váhat, právě proto, že toto oblečení jim poskytne záruku ochrany např. při propocení.

Ten, kdo vytáhne kolo jen třeba jednou měsíčně určitě ocení vycpávky v cyklokalhotách. Cyklodresy rozhodně nejsou jen pro jezdce na Tour de France, ale i sváteční cyklista se bude cítit lépe ve funkčním tričku, které odvádí pot než ve starém propoceném tričku, které už jsme vyřadili ze šatníku. Lyžař ocení nepromokavou, větruodolnou bundu, když bude řezat obloučky na svahu při sněhové přeháňce.

lyžař na svahu

A co teprve kvalitní oblečení na horskou turistiku, kde se počasí může změnit z minuty na minutu, a přitom každý gram co neseme s sebou navíc se počítá. Nedělejte kompromisy a dopřejte si kvalitní oblečení. Německá značka maloja oblečení vás obleče od hlavy až k patě, se zárukou nezaměnitelného designu, pestrobarevnosti a maximální funkčnosti. Nesportujte v obleku, sportujte ve funkčním oblečení, které je konkrétně navrženo pro daný sport. Týmy odborníků pracují na technologiích výroby takovéhoto oblečení, které bude splňovat všechny vaše nároky.