Může například povlečení Mašinka Tomáš pomoci dětem chodit spát?

Jednou z těžkostí, kterou někteří rodiče prožívají, je donutit večer děti, aby si šly včas lehnout. Ty totiž mají často právě v tuto dobu nejvíce práce, a odmítají si přiznat, že jsou již unavené. Není tedy divu, že zkouší nejrůznější způsoby, jak je do postele dostat, ideálně dobrovolně a bez protestů.

Jednou z možností, kterou poměrně často využívají, je ozvláštnit postel tak, aby se dětem líbila. Pak tam totiž budou chodit mnohem raději. V tomto mohou pomoci například povlečení s oblíbeným hrdinou z pohádky. Příkladem zde může být povlečení Mašinka Tomáš.

povleceni1

Otázkou samozřejmě je, zda tato metoda skutečně funguje. Koneckonců, tyto typy povlečení nejsou zrovna nejlevnější, a je proto pochopitelné, že rodiče chtějí nejprve vědět, zda tato metoda skutečně bude fungovat, než je koupí.

Popravdě, úspěch či neúspěch zde závisí jak na dítěti, tak na rodičích. Ti by měli vědět, jaké přesně má jejich potomek záliby, a co je jeho oblíbená pohádka. To je nezbytné k tomu, aby správně vybrali. Dítě pak musí projevit zájem, a nesmí mít špatné zkušenosti, například že jej rodiče do postele dotlačí téměř násilím.

Je také nutné vytvořit správné návyky hned od prvního dne, kdy postel převlékneme. Je totiž pravděpodobné, že ačkoliv prvních pár dní bude náš potomek chodit do postele rád, postupně jej nadšení přejde, jak mu tato novota zevšední. Je tedy nutné využít těch pár dní nadšení k tomu, abychom vybudovali správnou rutinu.

povleceni2

Jistě, podobně jako kterákoliv jiná metoda, ani tato nemůže zaručit stoprocentní úspěch. Pokud však správně vyberete, můžete si alespoň zajistit radost vašeho dítěte. A to je něco, co za to rozhodně také stojí.

Samozřejmě se nejedná o nejlevnější záležitost, zvláště pokud chceme vybrat kvalitní produkt, ale obvykle se to nakonec vyplatí. A stejně, naše děti si rozhodně zaslouží jen to nejlepší.