Dětský xylofon

Už vaše dítě nebaví klasické dětské hračky? Nevíte, jaké hračky či předměty koupit, tak aby se vaše dítě trochu rozvíjelo a mělo to pro něj nějaký hlubší význam? Přemýšleli jste o dětských hudebních nástrojích? Jestli ne, tak třeba tento článek vás přiměje k jejich koupi, protože tyhle nástroje mají smysl.
Pouhých osm tónů? Přesně totiž jednu oktávu mají malí muzikanti, kteří si vyberou hrát na dětský xylofon. Tyto krásně znějící tóny potěší rozhodně každého malého hudebníka natolik, že paličky už nedá z ruky. Je jedno, jak je vaše dítě staré, dětské xylofony jsou určeny už pro velmi malé dětí a splňují všechna zdravotnická pravidla. Své hudební nadání tak mohou děti trénovat již opravdu od mala. A nejhezčí na tom je to jejich objevování, ta radost z tónů, které vydají. Opravdu to za to stojí!
Jsou to zvuky, hudba, které si děti sami vytvoří. Ač se to nezdá, tam jim to do života dá opravdu hodně. Velice to obohacuje jejich duchovní svět, estetické cítění a tím pádem i smysl pro vše krásné.Hudební nástroj xylofon.jpg
Klidně si můžete všimnout, že dětský xylofon Chytrá liška najdete v mateřských školkách i dětských centrech. Je to jeden z předmětů, který by tam rozhodně neměl chybět. Děti je využívají nejen při jejich dětských hrách, ale mohou je následně využívat na různých tematických akcích (vánoce, den matek aj.) Jednotlivé tóny jsou na xylofonu označeny barevně, takže děti mají dostatek prostoru na vlastní hudební skladbu právě prostřednictvím barev. Xylofony se dělají jak pro ty nejmenší, tak už pro ty starší děti. Pří koupi se určitě podívejte i na to, pro jak staré děti je vhodný. Pro ty menší děti se dělají xylofony právě s osmi tóny a pro ty starší jsou s dvanácti tóny.Dětský xylofon.png
Vybírat můžete i z materiálů, setkat se můžete jak s kovovými, dřevěnými nebo plastovými. U dřevěných si můžete být jisti, že tóny budou skutečně ladit.