Hypotéční úvěr na pozemek není špatná volba

Prvotní otázkou je k čemu vlastně pozemek chcete využít. Pěkná krajinka, prostředí jak z pohádky, kousek do lesa, ale i do města, krámek na vsi, doprava, to všechno mohou být věci, které budou klady a vyvolají touhu po tomto místě. Tady si postavit svůj domeček, který zapadne do těchto vybraných míst. Tak nejspíš bude dobré si udělat čas a navštívit místní úřad nebo úřad, který zde bude mít správu nad vesničkou. Zde se totiž dozvíte další možné kroky.

pozemek

Pokud zde budete chtít postavit, pak váš pozemek musí být určený ke stavbě, pak je o tom rozhodně záznam. Stavební povolení, územní rozhodnutí nebo územní plán. Samozřejmě existuje možnost i navrhnout změnu územního plánu, pokud tomu tak nebude, ale to je již jiný postup. Na takový stavební pozemek nebude problém získat hypotéční úvěr, ačkoliv zde bude také nějaká další podmínka. Pokud se chcete stát pouhým zemědělcem v této oblasti, pak bude dobré čerpat jiný způsob finanční částky.

pozemky

Čím budete ručit

To již záleží na podmínkách a domluvě s finančním institutem. Hypotéka na pozemek může být jištěna zástavním právem ke kupovanému místu, ale pozor, pokud zde budete chtít stavět a opět budete chtít požádat o hypotéční úvěr na výstavbu domu, tak budete se muset obrátit na stejnou banku. To ale přináší nevýhody, nemůžete si totiž vybrat nic jiného, než opět stejný institut. Navíc se hodně změnilo i v posuzování a bonitě klientů. Možná je lepší pouvažovat o jiné společnosti, která vám půjčí, bez delších průtahů a k vaší spokojenosti. Dokonce jí nebude vadit ani to, zdali se zde bude stavět nebo ne. V průběhu dalších let se v klidu rozhodnete. Na vlastním pozemku, kde budou například přípojky, tak ani stavět nemusíte, pokud si jednoduše pořídíte mobilheim. I zde se dá skvěle bydlet, aniž byste nějakým způsobem strádali. Jen rada závěrem. Nemusíte hledat jen u bankovních společností. Existují i nebankovní subjekty, u kterých je vše vyřízeno poměrně rychle a dříve, navíc jsou skoro na stejné úrovni jako některé banky.