Proč nejsou zvířecí sporty tolik popularizovány?

Pokud máme nějakého domácího mazlíčka, jistě není na škodu dělat s ním nějakou aktivitu. Bude to zábava pro vás oba a navíc nebude mít vaše zvířátko myšlenky na ničení vašeho majetku. Ovšem jakmile se začnete zajímat o to, co s ním můžete dělat, zjistíte, že existuje spousta nejrůznějších sportů, o kterých jste dosud neměli ani ponětí.

 

chrtí dostihy jsou často stigmatizované

 

Zde se můžeme ptát, proč nejsou až tak známé. Koneckonců mnohé z nich by rozhodně mohly být divácky velmi zajímavé. Přesto je však v televizi, snad s výjimkou koňských dostihů, nevídáme. Co za tím stojí?

 

Důvodů je hned několik. V první řadě je to fakt, že by to byly další náklady pro pořadatele. Bylo by totiž potřeba zajistit mnohem lepší zázemí, než je v mnohých především psích sportech standardem. To se týká i výběru místa konání, protože je potřeba počítat s tím, že diváci na zapadlý cvičák nejspíš moc nepřijedou.

 

koňské dostihy můžeme vidět i v televizi

 

Také by byla nutná mnohem přísnější volba komentátora. Nestačilo by totiž, jak je dnes zvykem, abychom se dozvěděli pouze to, kdo zrovna běží, kolik bodů dostal a kdo zvítězil. Diváci se chtějí bavit, a k tomu je potřeba i zajímavé a poutavé komentování dění. A to nedokáže každý.

 

V neposlední řadě je v tom obava z některých „ochránců zvířat“, kteří by mohli daný sport považovat za týrání, ačkoliv je o zvířata skutečně dobře pečováno a výcvik se děje veskrze pozitivními metodami. Koneckonců stačí se podívat, jaké stigma se objevilo například u chrtích dostihů, a to i přesto, že u nás rozhodně k vyhazování či dokonce zabíjení vysloužilých závodníků nedochází.

 

To vše je samozřejmě škoda, neboť vyšší popularita by mohla přinést danému sportu i více peněz. To by zase vedlo ke zkvalitnění zázemí pro závodníky i sportu samotného. Bohužel, zdá se, že o něco takového v současné době není zájem. A to je škoda. Koneckonců, jak již bylo řečeno, mnoho z těchto sportů je velmi zajímavých, a nabízí i nový pohled na schopnosti našich zvířecích kamarádů.