Co budeme dělat?

Chodíte do fitcentra, na squash, badminton nebo jógu a pilates? Proč ne? Baví Vás to, vyplavíte endorfiny, udržujete se v kondici a zažijete příjemné okamžiky ve společnosti různých lidí a míst. Je příjemné pořád něco dělat, být aktivní a žít svůj život naplno.

dovolená s dětmi

Anebo jste peciválové, kteří s oblibou usedají před televizi s brambůrky a koukají na nějaký film? Někteří už mají v sedačce dokonce vysezený důlek přesně dle svého pozadí. Máte to taky tak?

na vodě

Pokud jste aktivní, pořád vymýšlíte nové a nové činnosti, výlety za poznáním a zábavou, máte život barevnější, zajímavější, poutavější. A Vaše děti si možná tvoří deníček výletů, kde byli, nalepují si tam vstupenky nebo propagační materiály, kreslí si do něj a popisují různé zážitky, které asi za chvíli zapomenou. Ale až budou velcí, budou mít vzpomínku na tento způsob trávení volného času a mohou to s jejich dětmi díky vlastním zkušenostem napodobit.

Každý se na to díváme jinak, ale jedno máme stejné. Stačí se rozhodnout a zvolit si, jaký bude náš životní styl, jak chceme působit na ostatní a jak budeme vlastní děti vést k volbě jejich budoucího způsobu života. Pohybově nadaní, znalí a houževnatí rodičové vždy boudou moci svým dítkám nabídnout více než líní peciválové u televize, kteří se s blížícím víkendem děsí otázky svých dětí: „Co budeme dělat?“. Aktivní rodič s tím nemá sebemenší problém, protože dávno předtím, než měl děti byl sám zahlcen aktivitami, ze kterých si neuměl vybrat, všechno si chtěl vyzkoušet a nic mu nebylo dost. Ten, kdo má rád své pohodlíčko a „nic po mě nechtějte“, ten v životě nic nezažije, nepozná a vesměs jediné, čeho se o víkendu s dětmi zmůže, bude trávení celého dne ve velkém nákupním centru s hamburgerem a hranolky jako třešničkou na dortu. Co z nich potom vyroste? Obézní o zájem neprojevující děti, které nemají rády tělocvik.
horská turistika

Je na každém, jak se k tomu postaví, ale nic nedělat je špatně a přehánět to taky. Takže se s mírou věnujte čemukoliv, jen něco dělejte, ať potom Vaše děti nejsou Vaším odrazem, který tak nemáte rádi, ale nedokážete nebo se Vám nechce s tím něco dělat. Vstaňte a seberte se, abyste se za sebe ani za své děti nemuseli stydět. Stačí se jim věnovat a aktivně je zapojit do života s pohybem. K tomu Vám postačí i stará tepláková souprava a loňské tenisky. Pohybové aktivity nemusí být nutně finančně náročné. Vezměte si třeba svačinu, pití, ovoce, kousek čokolády a vyrazte s dětmi do přírody na turistický výlet. Můžete jít kamkoliv Vás nohy zanesou, všude na Vás budou čekat zajímavé zážitky a obejdete se i bez puchýře, pokud nepodceníte správný výběr bot.