Moje děti, tvoje děti…

Rozvedených manželství v poslední době přibývá. Kolikrát má člověk pocit, že jsou rozvedeni všichni. Pokud se rozvedete a najdete si nového partnera, který je také rozvedený, často se vaše rodina rozroste i o jeho děti. A takové soužití nebývá úplně jednoduché. A pokud je to naopak a vaše nová velká rodina, je jedna velká idyla, pak budete asi výjimkou.
šťastná rodina v lese
Jak pro vás, tak pro děti, není podobná změna lehká.Nezapomínejte na to, že děti si vás za novou maminku nevybraly. A tak, i když se všemožně snažíte, nemusí mít pocit, že jste úžasná a naprosto skvělá, i když si tak připadáte. Podle psychologů vyžaduje každá podobně poskládaná rodina hlavně hodně vstřícnosti a tolerance, jinak nikdy fungovat nebude. První a největší díl od toho všeho, se však očekává od vás. Pokud Vás děti přijmou, máte napůl vyhráno.
šklebící děti
I když se může stát, že vás jeho děti přijaly, berou vás a možná k vám i tak trochu vzhlížejí, často to svádí k tomu, že jim budete chtít koupit nějaký dárek, vzít je na výlet, zavřít oči nad jejich zlobením, nebo i stát na jejich straně, proti jejich rodičům.Rada psychologů zní, abyste touto cestou raději nešla. Nejste jejich hodná teta, která si je kupuje, nebo dokonce kamarádka. Jste nová partnerka jejich otce a pokud váš vztah vydrží, budete muset převzít i část rodičovské autority.

Přestože s dětmi sdílíte vzájemné sympatie, rády a často k vám jezdí a vše tedy vypadá jako naprostá idyla, občas se může stát, že byste víkend raději trávila sama. Potom budete netrpělivě počítat každou vteřinu a odpočítávat čas, kdy už se sbalí a odjedou. I když to může být hodně těžké, hlavně to vydržte a raději nic neříkejte. Jakákoli kritika, totiž může mít fatální následky.
dvě sestry
Počítejte také s tím, že ze strany dětí, může dojít k hysterickým a vyděračským scénám. Zejména tehdy, když si myslí, že tatínek je jen jejich. A tak vám budou pořádně otravovat život. Pokud to myslíte s novým vztahem vážně, pak vytrvejte a také doufejte, že se váš nový partner postaví na vaší stranu.
A jaká je rada na závěr?Děti milujte a tolerujte, nenechte se otrávit jejich náladami, nezapomínejte na autoritu, starejte se a nečekejte na pochvalu. A pokud to bude trochu skřípat, nepropadejte panice, časem se může všechno změnit. Hlavně nezapomínejte, že nejdůležitější je pěkný vztah s vašim novým partnerem.