Kdy stojí za to s partnerem vydržet a kdy vzít raději nohy na ramena?

Klamné růžové brýle

Ano. Když jsme zamilovaní, nevšímáme si negativních vlastností našeho partnera. Přes růžové brýle je ani nevidíme. Trávíme společně čas plný zábavy, navštěvujeme restaurace, procházíme se v parku, nemáme žádné společné starosti. A je to tak správně. V tomto čase zjišťujeme, jestli nás partner přitahuje, jestli si máme o čem povídat a vzájemně se oťukáváme. Bývá to nejkrásnější část vztahu, proto si jej užívejte.

partnerské_vztahy

Nicméně už v tomto období si můžeme všimnout (pokud chceme) určitých signálů. Například že partner usíná s mobilním telefonem v ruce nebo že má každý měsíc před výplatou hluboko do kapsy. Zbystřete.

„Sukničkář“ až za hrob

Možná jste si všimla, že se kolem vašeho partnera točí ženy. On má sice teď oči jen pro vás, ale kdykoliv spolu někam vyrazíte, potká tam nějakou starou známou, která po vašem drahém koketně pokukuje. Večer i během dne mu často chodí zprávy prý od kolegů z práce. Ale pokud on i kolegové nejsou šílení workoholici, asi to úplně pravda nebude. Pokud jste se seznámili a on měl přítelkyni nebo manželku a kvůli vám ji opustil, nemůžete si být nikdy jistá, že to samé neudělá i vám. Ale samozřejmě opustit vás může i muž, do kterého byste to nikdy neřekla. Netvrdím, že je to pravidlem, ale pravděpodobnost je o něco vyšší.

manželé

A co když po letech praskne jeho nevěra? Zůstat či odejít? Bohužel neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží na každém páru, jak moc chce ztracenou důvěru opět získat. Můžete požádat o pomoc odborníky v manželské poradně v Praze.

Finanční gramotnost

Možná jste o ní něco zaslechli ve škole, nicméně s praxí příliš nesouvisela. Mít dobrý vztah k penězům je velmi důležité. Měli byste vědět, že potřebujete mít nějaké prostředky na teď, to znamená na jídlo či zábavu, ale musíte vědět, že vás každý měsíc čekají výdaje za nájem či dopravu do práce. A potom byste měli mít nějaké peníze stranou, pro případ že se porouchá auto nebo odejde lednička. Spoření či pojištění to už je kapitola sama o sobě. Pokud takto smýšlíte, zjistěte, jestli to má partner podobně, protože plánovat rodinu s někým, kdo všechny vydělané peníze utratí a čeká na další výplatu, není příliš rozumné.