Jak se aplikují tekuté tapety a kam se hodí nejvíce? Vybrat si můžete z řady barevných kombinací!

Klasické tapety zná každý, musí se lepit a povrch, na který se lepí, musí být rovný a dokonalý. To tekuté tapety jsou jiné a lépe se aplikují. Proč jsou lepší?

Jak se aplikují tekuté tapety a kam se hodí nejvíce? Vybrat si můžete z řady barevných kombinací!

Tapety se dnes už využívají o hodně méně, než tomu bylo dříve. Možná jste také doma měli vytapetovanou celou místnost nebo dokonce celou domácnost. Klasické tapety se ale musí na zeď lepit, je to poměrně pracné, protože se musí vychytat každý detail, navíc povrch, na který se klasické tapety lepí, musí být dokonale připravený, rovný a bez nedokonalostí. Skvělou alternativou ke klasickým tapetám, jsou tapety tekuté. Pracuje se s nimi lépe, navíc se dají aplikovat na jakýkoliv povrch, který nemusí být rovný ani dokonalý.

pexels-photo-354939

Co jsou tekuté tapety?

Tekutá tapeta Colortap se prodává ve formě prášku, jde tedy vlastně o suchý a sypký materiál, který se musí smíchat s vodou, pak vznikne hmota připomínající kaši. Tato hmota se pak aplikuje přímo na povrch a může jít o jakýkoliv povrch v interiéru. Výhodou tekutých tapet je určitě to, že mohou zakrýt i výraznější nedokonalosti povrchu, nevadí ani praskliny a jiné rozdíly, tekuté tapety sednou na klasickou zeď, ale i na sádrokarton, kamennou či cihlovou zeď, na upravený i neupravený povrch, je to zkrátka jedno. Přizpůsobí se skutečně každému povrchu.

Praktické i dekorativní

Tekuté tapety dokonale splňují všechny požadavky na krásnou domácnost, nejenže jsou praktické, jsou i dekorativní, takže dokážou proměnit vzhled místnosti vmžiku. Opravdu s nimi můžete přivést k dokonalosti každou zeď, navíc aplikaci zvládne úplně každý. Dobře se nanášejí, nekapou, nepadají a není nutné být úplně precizní. Poradíte si s nimi, i když nemáte s malováním ani nanášením tapet žádné zkušenosti.

pexels-photo-3631430

Obrovskou výhodou je i široká škála vzorů, barev a možných kombinací. Pokud máte rádi barvy i netradiční kombinace a vzhled, přijdete si rozhodně na své. Příprava povrchu je před aplikací snadná, jediné, co je zapotřebí je aplikace běžné penetrace, poté se nechá povrch odpočinout a na druhý den můžete začít. Po aplikaci tekuté tapety je dobré nechat místnost dobře vyvětrat.

Tekutá tapeta je moc hezká na pohled, ale je i praktická v mnoha ohledech, je odolná a rozhodně se vyplatí více, než běžný nátěr.