Boj proti nemocem


S nemocemi bojuje každý jinak. Někdo čeká až onemocní a nacpe se prášky a někdo se věnuje raději prevenci. Ta ovšem neznamená že neonemocníte vůbec. Prevence znamená především péči o imunitu, protože díky imunitě se snižuje riziko, že nějakou nemocí onemocníte. Imunitu je nutné budovat po celý rok a nestač jen během kritických měsíců užívat vitamíny. Pro imunitu toho můžete udělat daleko víc. Ideální je navštěvování sauny a také otužování.

echinacea kytka

Když už onemocníte, máte na výběr z více možností. Jednou z nich je užívání konvenčních léků a nebo můžete začít užívat přírodní léky. I v dnešní době najdete na trhu spoustu přírodních léčiv, která jsou k organismu šetrnější a také jsou velice účinná. Mnoho z nich obsahuje bylinky, které znáte možná od své babičky. Právě generace před námi uměly používat bylinky na spoustu problémů a i jako prevenci.

Jednou z nich je echinacea – třapatka nachová https://darka-shop.cz/echinacea-trapatka-nachova, která se používá do léčiv na infekce dýchacích cest. Skvělé na ní je, že pomáhá i zvyšovat imunitu. Nesmí ji ale užívat lidé s alergiemi na některé rostliny, jako je třeba chryzantéma. Echinaceu najdete v sirupech, tobolkách i v kapkách. Používá se do širokého spektra přípravků, které pomáhají uzdravovat průdušky i plíce.

žena nemoc

Pěstovat si ji můžete sami i doma, protože je to květina, která se dá vysadit běžně do zahrady. Můžete si ji sami zpracovat a používat ji třeba na čaj. Právě čaje jsou jednou z nejlepších metod jak se zbavit respiračního onemocnění. Teplý čaj s medem a zázvorem dokáže divy. Někdy je ale nemoc vážnější a tak je nutné tělu dodávat i další látky, které podpoří uzdravení těla. Echinacea toho ale umí mnohem víc. Pomáhá snižovat hladinu cukru v těle a také dokáže bojovat proti vzniku akné. Je to skvělá bylinka, která by měla mít své místo i ve vaší lékárničce. A pokud se ji rozhodnete pěstovat, oceníte i její krásný vzhled a sytou barvu.