Jsou sušené květiny vhodnou dekorací?

Není pochyb o tom, že každý z nás chce, aby jeho domov vypadal co nejlépe. K tomu používáme nejrůznějších prostředků. Mezi ty nejobvyklejší patří umisťování nejrůznějších dekoračních předmětů na vhodná místa.

Jednou z těchto dekorací jsou i sušené květiny. Zatímco dříve byly poměrně velkou vzácností, v posledních letech si získávají na oblibě. Najdeme je již nejen v klasických květinářstvích, nýbrž i v běžných obchodech.

kytice růží

Faktem je, že nás lákají jednak svou vůní, a za druhé svým vzhledem. Jsou totiž ošetřeny tak, aby byla zachována jak barva, tak i tvar a aby dlouho vydržela.

Je samozřejmě možné, abychom si květinu usušili sami. A někteří lidé to dělají, například s kyticí, kterou dostanou při zvláštní příležitosti od milované osoby. Avšak tyto obvykle nevydrží nijak dlouho. Pokud je tedy chcete použít jako dlouhodobější dekoraci, nezbude vám, než se poohlédnout někde v obchodě. Mějte však na paměti, že ani tyto nevydrží věčně.

Vzhledem k výše uvedenému bychom se měli ptát, zda se skutečně jedná o vhodný dekorační předmět. Skutečně se vyplatí do něj investovat, když jej za relativně krátkou dobu vyhodíme? A navíc, většina vypadá jako zešedlé, spadané listí a květy, na kterých se ještě zachovalo trochu původní barvy. Opravdu se nám sušená květina hodí do interiéru?

Jednoduchá odpověď zde samozřejmě není. Je však poměrně důležité, abychom se realisticky rozhlédli po našem domově a zamysleli se. Skutečně to oživí daný prostor? Nebo tomu dodá vzhled a atmosféru, o které nestojíme?

květy levandulí

Záleží to samozřejmě na každém z nás. Koneckonců, každý jsme jedinečný, ať už co se týče podmínek, které máme k dispozici, tak vkusu. A to je samozřejmě dobře. Kdybychom byli všichni naprosto stejní, byla by to velká nuda.

Proto se nedejte zlákat žádnými aktuálními módními trendy. Místo toho přemýšlejte sami za sebe: skutečně se mi to líbí? Jen tak budete s výsledkem naprosto spokojení.